Wojewoda Joanna Paździo poinformowała o tym, że odbędzie się posiedzenie w sobotę o godzinie 9 rano, które będzie dotyczyć piątkowego wypadku autokarowego z uczniami w Tenczynie.

W wypadku poszkodowanych było 49 osób, w tym 43 dzieci.
Po posiedzeniu, o godzinie 10 wojewoda pojawił się na odprawie prasowej, na której przekazał najnowsze informacje o wypadku, przekazał również podziękowania służbom za sprawną akcję ratunkową.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 11.
Na podstawie ustaleń policji dowiadujemy się, iż autobus, który jechał od strony Zakopanego, czołowo się zderzył z tirem co spowodowało, że wjechali częściowo do rowu.
Policja uważa, że jeden z pojazdów musiał wjechać na przeciwległy pas ruchu. W całym zdarzeniu brał udział również samochód osobowy. Inspekcja Transportu Drogowego zabezpieczyła tachografy zarówno samochodu ciężarowego jak i autobusu.

Tachografu autobusu nie udało się odczytać, jednak tachograf ciężarówki był w porządku. Nie przekroczył on godzin pracy, a sam pojazd nie posiadał nadmiernej ilości ładunku.
Tir jechał z prędkością 70 km/h, natomiast w chwili uderzenia jego prędkość wynosiła 65 km/h- informuje naczelnik Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

W autokarze znajdowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 261 z Wilanowa.

W całym wypadku ucierpiało 49 osób: 43 dzieci i 6 dorosłych. 34 osoby przewieziono do szpitala, stan zdrowia jednej z nich jest poważny.

Rzeczniczka wojewody podaje informacje na temat poszkodowanych. Wielu z nich doznało urazów typowych w wypadkach komunikacyjnych między innymi złamania, stłuczenia lub obrażenia powierzchowne.

W akcji ratowniczej brało udział 14 zastępów straży pożarnej, w tym osiem PSP, osiem zespołów ratownictwa medycznego oraz cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj